Güzide Türkyılmaz / Uzm.Psk.Dan-Psikoterapist

Uzm. Psk. Danışman TÜRKYILMAZ, ilk ve ortaöğretim yıllarını, doğum yeri olan Milas’ta tamamladı. 2001 yılında Gazi Üniversitesi Kırşehir Eğitim Fakültesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Lisans programından Bölüm 1.si ve Fakülte 2.si olarak mezun oldu. Fakültede 10’a yakın tiyatro gösterisinde yönetmenlik ve oyunculuk yaparak bahar şenliklerinin gerçekleştirilmesinde öncülük yaptı.

Mezun olduğu yıl, Ankara Çubuk Lisesi’ne atanarak meslek hayatına başladı. Aktif ve yoğun çalışma hayatını seven TÜRKYILMAZ, 2002 yılında Çubuk RAM Kurucu Müdürlüğü teklif edildiğinde tereddüt etmeden kabul etti.

2004 yılında Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümünden “Sürekli Öfke ve Öfke İfade Düzeylerini Yordayan Bazı Değişkenler” konulu tez çalışmasını başarıyla sunarak yüksek lisansını tamamlayıp “Uzmanlık” unvanını aldı.

TÜRKYILMAZ, aynı yıl devletten istifa ederek Ankara’da özel bir kolejde çalışmaya başladı. 6 yıl boyunca Ankara’da kolejde çocuk, ergen ve yetişkinlerle; Bireysel Psikolojik Danışma, Çocukla Psikolojik Danışma, Ebeveyn Danışmanlığı, Akademik Danışmanlık, Kurumsal Danışmanlık hizmetleri vererek, bireysel ve grup çalışmaları ve seminer çalışmalarını yoğun bir şekilde yürüttü.

2006 yılında 7 ay boyunca, Ankara Algı Psikodrama Merkezi’nde, çok keyifle katıldığı Psikodrama Yaşantı grubunda kişisel gelişimine katkıda bulundu.

2009 yılında evlenerek açıktan atama başvurusu ile 2010 yılında Tatvan RAM’a ataması yapıldı. Burada bir yıl Psikolojik Danışmanlık hizmeti verdikten sonra okul mevcudu 1200 kişi olan Tuğ İlkokuluna il içi tayin isteği ile atandı. Burada da bireysel ve grup danışmanlık hizmetlerini yürüttü.
2013 yılında Osmaniye’ye atamasını istedi ve 2 yıl devlet okullarında hizmet verdikten sonra; 2015 yılından itibaren Elit Psikolojik Danışmanlık Merkezi’ni kurarak, danışanlarına merkezinde hizmet vermeye başlamıştır. 2017 yılında Hasan Kalyoncu Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisansına başlayarak, danışanlarına daha iyi hizmet vermek için, alanında kendini geliştirmeye devam etmektedir.

“Hamilelik Psikolojisi”, “Bebek ve Anne Psikolojisi”, “Çocuk Psikolojisi” “Ebeveyn Danışmanlığı” konularındaki deneyimlerini; özellikle 5 ve 8 yaşında iki çocuk annesi olmasına borçlu olduğunu düşünmektedir.

18 yılı aşkın süredir alanında aktif bir şekilde hizmet veren, Uzman Psikolojik Danışman Güzide TÜRKYILMAZ; çocuk, ergen ve yetişkinlerde Ruh Sağlığı Hizmetleri ve Psikolojik Danışmanlık alanındaki profesyonel çalışmalarını Ankara’dan Osmaniye’ye getirmiş olmanın mutluluğunu yaşamaktadır.

MEZUNİYET:
Gazi Üniversitesi Kırşehir Eğitim Fakültesi PDR Bilim Dalı (1997-2001)
Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü PDR Yüksek Lisans (2001-2004)
Hasan Kalyoncu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Klinik Psikoloji Yüksek Lisans (2017- devam ediyor)

ALDIĞI EĞİTİMLER:
“Bilişsel Davranışçı Terapi Temel Eğitimi”, Bilişsel Davranışçı Terapiler Derneği, (Prof. Dr. Hakan TÜRKÇAPAR ve derneğin diğer eğitimcileri), Ankara.
Depresyon, Panik Bozukluk, Agorafobi, Obsesif Kompülsif Bozukluk, Sosyal Fobi, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Yaygın Anksiyete Bozukluğu, Özgül Fobiler, Somatizasyon Bozukluğu, Konversiyon Bozukluğu, Sağlık Anksiyetesi, Çocuk ve Ergenlerde BDT.

“Bilişsel Davranışçı Terapi İleri Düzey Eğitimi”, Bilişsel Davranışçı Terapiler Derneği, Ankara.
Psikotik Bozukluklar, Kişilik Bozuklukları, Bipolar Bozukluk, Kronik ve Tedaviye Dirençli Depresyon, Yeme Bozuklukları (Bulimia Nevroza, Obezite vb), Alkol Bağımlılığı, Kumar Oynama Bozukluğu, Çift Terapi, Cinsel Terapi, Motivasyonel Terapi, Akılcı Duygusal Davranışsal Terapi (REBT), Kabul ve Kararlılık Terapisi (ACT), Mindfullness, Şema Terapi, Şefkat Odaklı Terapi, Meta Kognitif Terapi, İletişim Becerileri Eğitimi, Sosyal Beceri Eğitimi.

“Bilişsel Davranışçı Terapi Beceri ve Uygulama Eğitimi”, Bilişsel Davranışçı Terapiler Derneği, (Prof. Dr. Hakan TÜRKÇAPAR ve derneğin diğer eğitimcileri), Ankara.
“EMDR (Geçmiş Travmatik Anılara Duyarsızlaştırma) Eğitimi”, DBE, İstanbul.
“Kabul ve Kararlılık Terapisi (ACT) Eğitimi”, Bağlamsal Bilimler ve Psikoterapiler Derneği (TÜRPAD), (Doç. Dr. Fatih YAVUZ), Ankara.
“Mindfullness (Bilinçli Farkındalık) Eğitimi”, Doç. Dr. Zümra ATALAY, Ankara.
“Aile Danışmanlığı Eğitimi (MEB Onaylı-464 saat)”, NOVARGE, Ankara.
“Evlilik ve Çift Terapisi Eğitimi” (120 saat), CİSED, Ankara.
“Cinsel Terapi Eğitimi” (120 saat), CİSED, Ankara.
CİSED 2. Ulusal Cinsel Sağlık Kongresi, 2017, Ankara.
“Deneyimsel Oyun Terapisi 1. Düzey Eğitimi”, Nilüfer Devecigil, Psikoloji İstanbul.
“Deneyimsel Oyun Terapisi 2. Düzey Eğitimi” Dr. Byron E. Norton ve Nilüfer Devecigil, Psikoloji İstanbul.
“MMPI Çok Yönlü Kişilik Testi Uygulayıcı Eğitimi”, Rasyonel Psikoloji, İstanbul.
“WISC-R Zeka Ölçeği Uygulama Eğitimi (6-16 Yaş)”,Uludağ Üniversitesi.
“Çocuk Değerlendirme Testleri Eğitimi”, Uşak Üniversitesi.
“Sınav Kaygısıyla Başetme Becerileri”, Algı Psikodrama Merkezi, Ankara.

ÜYE OLDUĞU DERNEKLER:
Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği (BDPD)
EMDR Derneği
Davranış Bilimleri Enstitüsü (DBE)
Türk PDR Derneği
TERAPİDER

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir