Hakkımızda

 

Akıl ve zeka oyunlarının insanlar üzerinde kazandırdıklarını başka herhangi bir şeyle kazandırmamız mümkün değildir. Bu yararları her zaman ve her ortamda dile getiriyoruz. Tüm bu etkilerin olumlu yansımalarını her ortamda görüyoruz.

İşte bu ahval içinde tüm dünya ülkeleri ülkemizden maalesef çok ileri durumdadır. Türkiye’de Akıl ve Zeka Oyunları dersinin ilk defa verilmeye başlanması 2012 yılıdır. Dünya ülkeleri Akıl ve Zeka Oyunları dersini bu tarihten çok önce vermeye başlamışlardır. Eğitimde üst üste 3 yıl birinci olan ve şuan ilk 5’te bulunan Finlandiya, ilk 3 yıl okuma yazma eğitimi vermeyip sadece Akıl ve Zeka Oyunlarıyla desteklenmiş oyun dersleri vermektedir.

Bu bilinçle bizler de Akıl ve Zeka Oyunlarını Osmaniye’de ilk defa hatta Türkiye’de bu işi yapan bir elin parmağını geçmeyecek kurumlarla birlikte(kurulduğumuzda Ankara’da dahi yoktu.) 2015 yılında faaliyetimize başladık. Eğitim faaliyetlerimiz için gereken alt yapı ve kaynak planlamasının ardından 2016 yılı Ocak ayı itibariyle de öğrenci eğitimlerimize başladık.

Bu kapsamda Akıl Zeka Oyunları eğitmeni olarak alanına hakim belki de bu alanda Türkiye’deki en iyi 10 eğitmenden biri olan Ali Yılmaz TÜRKYILMAZ ile hem kendi kurumumuzda hem de çeşitli özel ana okulu ve kreşler, özel ilköğretim okulları, özel kolej ve liseler ile birlikte Akıl ve Zeka Oyunları Dersi vermekteyiz.

Kendi kurumumuzda bireysel ve/veya grup olarak her yaştan çocuklarımıza Akıl ve Zeka Oyunları dersi veriyoruz. Ayrıca yetişkin olarak adlandırdığımız 19 yaş ve üzeri bireylerde de Akıl ve Zeka Oyunlarının kalıcı etkilerini bizzat yaşayarak tecrübe etmiş bulunmaktayız.

Yaptığımız tüm faaliyetlerimizi ve/veya etkinliklerimizi sayfamızda bulabilir, daha detaylı bilgi almak için iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.